Jak przywrócić prace społeczne? Kara pozbawienia wolności za nieodrobione godziny okazała się po przeliczeniu na bardzo dotkliwą i nie chcę iść do więzienia na tak długo. Chcę złożyć wniosek o przywrócenie prac społecznych, tylko zapełnienie nie wiem jak taką prośbę napisać i jak uzasadnić wniosek. A może macie w swoich pisma wzór wniosku o przywrócenie prac społecznych? pozdrawiam serdecznie. Kamil G.
Poniżej zamieszczam link do wniosku, który potrzebujesz.
We wniosku należy wskazać przyczyny, dlaczego odrobienie prac społecznych nie było możliwe, należy też wykazać skruchę oraz obiecać rzetelne wykonanie kary prac społecznych.
Chcąc zamienić karę pozbawienia wolności na karę ograniczenia wolności, warto wykorzystać przygotowany przez nas wzór wniosku, który pobierzesz u góry. Natomiast sporządzając uzasadnienie, można powołać się na:
- możliwość utraty pracy,
- bycie jedynym żywicielem rodziny,
- obowiązek sprawowania opieki nad dzieckiem / osobą starszą opieki,
- obowiązek sprawowania opieki nad chorym / osobą niepełnosprawną,
- itd.
Jeśli sąd przychyli się do Twojej prośby o przywrócenie prac społecznych, skazany otrzyma drugą szansę na prace społeczne i będzie to ostatnia szansa, jaką dostanie, jasno mówi o tym art. 65 KKW.
Wzory pism, które mogą Ci się przydać:
- Wniosek o zamianę kary pozbawienia wolności na prace społeczne wzór
- Wniosek o zamiana prac społecznych na potrącenie z wynagrodzenia wzór
- Wniosek o przywrócenie prac społecznych wzór
- Wniosek o skrócenie prac społecznych wzór
- Zamiana prac społecznych na potrącenie z wynagrodzenia WZÓR
- Wniosek o odroczenie prac społecznych wzór
- Wniosek o umorzenie prac społecznych wzór
Wykonywanie prac społecznych to forma kary ograniczenia wolności. W przypadku gdy osoba skazana nie rozpocznie wykonywania prac społecznych, sąd zarządzi wykonanie orzeczonej wobec niej zastępczej kary pozbawienia wolności.
Aby odwrócić skutki tej sytuacji, osoba skazana powinna złożyć do sądu pismo, w którym oświadczy, że podejmie się wykonywania prac społecznych i podda się rygorom związanym z wykonywaniem tego rodzaju pracy.
W złożonym wniosku skazany musi wykazać skruchę i powinien wskazać, dlaczego doszło do orzeczenia zastępczej kary pozbawienia wolności i usprawiedliwić swoje zachowanie. Sąd wówczas może przychylić się do złożonego wniosku i wstrzymać wykonanie kary pozbawienia wolności.
Istotne jest, że wstrzymanie wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności może nastąpić w każdym czasie, nawet do czasu jej wykonania w całości.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami niedopuszczalne jest ponowne wstrzymanie wykonania tej samej zastępczej kary pozbawienia wolności na podstawie tych samych okoliczności, a zatem omawiana konstrukcja jest rozwiązaniem jednorazowym.