Naprawa drogi polnej może obejmować różne rodzaje prac, w zależności od stanu drogi i stopnia jej uszkodzenia. Może to być naprawa nawierzchni, wyrównywanie kolein i ubytków, a także usuwanie zanieczyszczeń i kamieni z powierzchni drogi, które utrudniają przejazd.
W przypadku bardziej zaawansowanych uszkodzeń może być konieczna wymiana całej nawierzchni lub nawet budowa nowej drogi. Po złożeniu wniosku do gminy o naprawę drogi polnej pracownik gminy zapewne pojawi się na miejscu, by ocenić stan drogi i zidentyfikować wszystkie potrzebne naprawy.
Drogi polne podlegają pod zarząd gminy, czyli wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Są to drogi nieutwardzone, gruntowe, często wymywane przez intensywne deszcze. Jeśli taka droga staje się nieprzejezdna, warto złożyć wniosek do gminy o naprawę drogi polnej.
Zarządca drogi odpowiada za jej stan techniczny, który powinien gwarantować uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo. Oznacza to, że za naprawy czy większe remonty odpowiedzialny jest właśnie zarządca, a w przypadku drogi gminnej jest to gmina.
Zarządca nie musi zgadzać się na rozwiązania proponowane przez wnioskodawców. Często nie dysponuje wystarczającym budżetem, aby w danym roku przeprowadzić wszystkie wymagane inwestycje. Niemniej jednak wniosek do gminy o naprawę drogi polnej warto składać do skutku.
Pokrewne produkty
- Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron – wzór z omówieniem
Oceniony 0 na 5.16.00 zł - Prawo rodzinne i opiekuńcze
Pozew o rozwód z orzeczeniem wyłącznej winy – wzór
Oceniony 0 na 5.16.00 zł