Demoralizacja nieletniego to rozprężenie moralne, które prowadzi u dziecka czy nastolatka do dopuszczania się różnego typu czynów zabronionych.
Zawiadomienie o demoralizacji nieletniego ma obowiązek złożyć – na przykład na policję – każda osoba dorosła. Najczęściej, wniosek o demoralizację nieletniego składa jednak rodzic, organy ścigania lub dyrektor szkoły.
Pisemne zawiadomienie o demoralizacji nieletniego może dotyczyć takich zachowań jak spożywanie alkoholu, palenie papierosów, zażywanie narkotyków, wagarowanie, wandalizm czy stosowanie przemocy.
Do przygotowania wniosku o demoralizację warto wykorzystać gotowy do wypełnienia druk – wzór zawiadomienia o demoralizacji nieletniego. Pismo należy wnieść na policję lub bezpośrednio do sądu rodzinnego.
Kara za demoralizację wymierzana jest na podstawie wywiadu środowiskowego i po poznaniu sytuacji szkolnej nieletniego. Z reguły sąd ustanawia nad małoletnim nadzór kuratorski lub decyduje o umieszczeniu dziecka w ośrodku wychowawczym, bądź w rodzinie zastępczej.
Podobne wzory pism:
- Wzór wniosku do sądu o umieszczenie dziecka w ośrodku wychowawczym
- Wniosek o demoralizację nieletniego – wzór
- Wniosek o zabezpieczenie miejsca pobytu dziecka – wzór
- Wniosek o urlopowanie dziecka z Ośrodka Wychowawczego wzór
- Wniosek o wydanie paszportu dla dziecka bez zgody ojca – wzór
- Wzór odpowiedzi na zawiadomienie o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej
Pokrewne produkty
- Prawo rodzinne i opiekuńcze
Pozew o rozwód z orzeczeniem wyłącznej winy – wzór
Oceniony 0 na 5.16.00 zł