Widzenie bezdozorowe to przywilej, pełniący formę nagrody za dobre sprawowanie. Jest to także istotny element procesu resocjalizacji, umożliwiający osadzonemu utrzymywanie bliskich relacji z rodziną.
Co ważne, wniosek o widzenie bezdozorowe nie musi dotyczyć widzenia intymnego z partnerem. Może stanowić też prośbę o spotkanie z całą rodziną, w tym z małymi dziećmi.
Aby wniosek o widzenie bezdozorowe został zaakceptowany przez dyrektora zakładu karnego, skazany musi zachowywać się w sposób, który nie budzi obaw o jego zachowanie w warunkach bez nadzoru.
Do przygotowania pisma w tej sprawie warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór wniosku o widzenie bezdozorowe. Do wniosku można dołączyć pozytywną opinię wychowawcy lub psychologa więziennego.
Jeśli pismo zostanie zaakceptowane, zarówno osadzony, jak i odwiedzające go osoby muszą przestrzegać ustalonych zasad, według których odbywają się takie spotkania.
Należy pamiętać, że nie w każdym zakładzie karnym widzenie bezdozorowe ma miejsce w osobnym pomieszczeniu – czasem jest to tylko oddzielona część większej sali widzeń.
Pokrewne produkty
- Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron – wzór z omówieniem
Oceniony 0 na 5.16.00 zł - Prawo handlowe i gospodarcze
Pozew o rozwiązanie spółki przez kuratora – wzór
Oceniony 0 na 5.16.00 zł