ZnajdzParagraf.pl

Rezygnacja z ZPN powinna przyjmować formę pisemną. Pisemne oświadczenie woli jest wystarczające, aby rezygnacja była skuteczna. Nie wymaga się zachowania szczególnej formy rezygnacji ani podawania przyczyny podjętej decyzji. Pismo w tej sprawie może zostać złożone w każdym czasie.

Rezygnacja z ZNP powinna zostać skierowana do właściwej Rady Zakładowej. W treści oświadczenia woli należy zawrzeć swoje dane osobowe wraz z numerem PESEL, a także wskazać oznaczenie zawartej z ZNP umowy (numer, data). Rezygnacja powinna wyznaczać również termin zakończenia współpracy – rok i miesiąc.

Wzór rezygnacji z ZNP ułatwia przygotowanie stosownego pisma, które pozwala wypisać się ze Związku Nauczycielstwa Polskiego. Takie członkostwo jest dobrowolne, stąd złożenie rezygnacji nie wiąże się z żadnymi karami.

Dotyczy to wszystkich osób, które mogą zapisać się do ZNP, czyli pracowników naukowo-dydaktycznych, osób zatrudnionych w administracji szkolnej, a także pracowników technicznych i emerytowanych nauczycieli.

rezygnacja-z-znp-wzor
Rezygnacja z ZNP wzór
16.00