Jak wygląda badanie alkomatem na komendzie w 2022 roku?
Badanie alkomatem przez funkcjonariusza policji ma na celu zbadanie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, a co za tym idzie, zbadanie stanu trzeźwości kierowcy. Jak wspomnieliśmy badanie alkomatem, może zostać przeprowadzone na komendzie.
Już przed 2022 rokiem pojawiła się taka możliwość, a niekiedy chętnych było na tyle dużo, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazywała się inwestycja w alkomat osobisty.
Warto również wspomnieć, że w niektórych przypadkach funkcjonariusz policji może odmówić wykonania pomiaru stężenia alkoholu, jednak takie sytuacja zdarza się sporadycznie. Nie istnieje bowiem żaden przepis prawny jasno i bezpośrednio nakazujący policji do udostępnienia alkomatu na żądanie.
Decydując się na badanie alkomatem na policji, należy pamiętać, że w celu dotarcia na komisariat nie wolno wsiadać za kółko. Najlepiej poprosić o to osobę z rodziny lub grona przyjaciół. Po stawieniu się na policji należy podać cel wizyty, a następnie okazać dowód osobisty w celu potwierdzenia tożsamości.
Po sporządzeniu stosownego protokołu funkcjonariusz przyniesie urządzenie wraz z nowym ustnikiem. Gdy wynik będzie świadczył o przekroczeniu dopuszczalnej ilości promili, należy wrócić do domu w towarzystwie drugiej osoby, która wcześniej pełniła rolę kierowcy.
Badanie alkomatem na policji – dlaczego warto?
Zastanawiasz się, dlaczego badanie alkomatem na policji uchodzi za dobre rozwiązanie, w szczególności, że pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą Ci na myśl to ryzyko i mandat? Nic z tych rzeczy.
Jeśli nie posiadasz alkomatu osobistego pod ręką, zdecydowanie lepiej odwiedzić komisariat policji i upewnić się o swojej własnej gotowości do jazdy. Jest to odpowiedzialne i rozsądne podejście, które pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo swoje, pozostałych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.
Alkohol to czynnik, który przyczynia się do ograniczenia widoczności i spowolnienia ruchów kierowcy. Niespodziewany brak kontroli nim spowodowany może przyczynić się do niemałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
Badanie alkomatem na komendzie w 2022 roku pozwoli Ci na zweryfikowanie stanu trzeźwości, tym samym będziemy mogli upewnić się, czy aby na pewno jesteś w pełni gotowi prowadzić samochód.
Osobisty alkomat a wizyta na komisariacie
Alternatywą dla badania alkomatem na policji jest inwestycja w alkomat osobisty. Decydując się na taki zakup, należy dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami i postawić na producenta profesjonalnego, a co najważniejsze, godnego zaufania.
W PROMILER oferujemy alkomaty z technologią policyjną. Wśród nich znajdziesz zarówno alkomaty osobiste, jak i specjalistyczne, wyróżniające się precyzyjnym działaniem oraz solidnym wykonaniem. Nasza oferta jest niezwykle zróżnicowana, dzięki czemu każdy klient znajdzie u nas profesjonalny alkomat na miarę swoich potrzeb.
Świetną propozycją są kompaktowe alkomaty osobiste, takie jak model AL 8000 PLUS, AL 9000 LITE oraz iSOBER 30, które z powodzeniem zmieszczą się w kieszeni oraz niewielkiej torebce. Dzięki temu urządzenie będziesz mógł zabrać ze sobą dosłownie wszędzie – nie tylko w daleką podróż, ale przede wszystkim na zakrapianą uroczystość, dbając o bezpieczeństwo swoje i pozostałych pasażerów.
Podobne wzory pism:
Podobne wzory pism:
- Zwolnienie z zeznawania – jak stosować art. 185 KPK?
- Polski Ład – w jaki sposób będzie ustalana składka na ubezpieczenie zdrowotne?
- Jazda pod wpływem alkoholu – grzywna czy więzienie?
- Wyjazd z dzieckiem za granicę – jak tego dokonać po rozwodzie?
- Zakaz zbliżania się – jak uzyskać – jak wycofać i jak przedłużyć?
- Kontrola drogowa – uprawnienia i obowiązki kontrolującego i kontrolowanego